W domu czy w lokalu – gdzie zorganizować imprezę komunijną?

W domu czy w lokalu – gdzie zorganizować imprezę komunijną?

Organizacja komunii się, chrztu czy też innego rodzaju uroczystości rodzinnej od zawsze spędzała sen z powiek niemal każdej pani domu. Głownie pamięta się z tego czasu ogromny rozgardiasz, nerwy i całą górę potraw do ugotowania, usmażenia i upieczenia, aby zadowolić i ugościć rodzinę na tzw. poziomie. Jak dziś wyglądają komunie święte?

Wynajęcie sali na komunię to niemal standard

Dawniej nawet mała wzmianka, o tym, by zaniechać przygotowań osobistych, wynająć salę z obsługą nie tylko spotkałaby się z niezrozumieniem, ale stałaby się pretekstem do drwin, utyskiwań i innego rodzaju wypomnień — jednym słowem ogromnego niezrozumienia ze strony czy to najbliższej, czy to dalsze rodziny i przyjaciół. Z biegiem lat w miarę, jak życie kobiet coraz częściej jest związane z aktywnością zawodową, nikogo raczej nie obrusza fakt wynajęcia lokalu lub zamówienia cateringu okolicznościowego na potrzeby komunii świętej.

Zwyczaje komunijne uległy zmianie i obecnie coraz częściej wspomina się o przyjęciu komunijnym poza domem.

Dlaczego warto przenieść przyjęcie komunijne na salę bankietową?

Nie da się ukryć, że logistycznie przyjęcie komunijne to spore wyzwanie. Rozplanowania wymagają nie tylko zakupy produktowe, określenie kolejności przygotowywania potraw, ale też dobór menu do potrzeb i oczekiwań spodziewanych gości nie jest proste i ich obsługa w dniu komunii. Przygotowanie wszystkiego wymaga nie tylko zdrowia, sił psychicznych, ale też sporego zaplecza technicznego w postaci kuchenek, zastawy stołowej itp. Żeby zorganizować udaną, niezapomnianą komunię świętą w swoim domu warto pomyśleć o cateringu okolicznościowym, który odciąży w pracy panią domu, pozwalając jej poświęcić się rodzinie i wspólnie cieszyć się z dzieckiem z jego święta.

Przenosząc przyjęcie do komfortowej sali bankietowej dużo problemów znika. To jedna z nielicznych okazji na świętowanie obojga rodziców jednocześnie, a nie ciągłego krzątania się, zmywania naczyń w kuchni.